BİZİ KİMİZ?

Tamamen bilimsel analiz ve değerlendirmelerle çalışarak her yaştan zihinlerin geliştirilmesine çabalıyoruz.Uzman psikologlarımızın nezaretinde uygulanan programların sonucunda çocuklarımızın ortaya çıkan test sonuçları bizi kurum olarak memnun etmekte ve gelişimimizi ilerletmektedir.

MİSYONUMUZ

Bilimsel test, program ve uygulama eğitimleriyle çocuklarımızın zihin gelişimlerini maksimum düzeye ulaştırmak ve topluma sağlıklı bireyler kazandırmak, onların sosyal ve öğrenim hayatlarında başarılı olabilmelerini sağlamaktır.

 

NEDEN BRAIN PROJECT ?

Bilim adamlarının çalışmaları sonucunda genel ve duygusal zekadan sorumlu bazı beyin bölgelerinin harekete geçirilmesiyle zekanın yapılandırılması sağlanmaktadır.

Dikkat ve işlem hafızası, dil becerisi, görsel ve vücut algısı beyindeki kritik önem derecesindeki bölgeleridir.Uzman psikologlarımız eşliğinde uygulanan zihin egzersizleriyle becerilerin geliştirilmesi ve maksimum seviyeye ulaştırılmasına çalışılır.

Zihin egzersizleri ve beden egzersizleri benzerlik gösterir.Spor aktivitesinde bulunan insanları sağlıklı olarak nitelendirip spor yapmayan insanları tembel olarak değerlendirmek hatadır.Aslında bizler ne çok sağlıklıyızdır ne de çok tembelizdir. Örneğin spor yapan herhangi bir birey koşuda daha dayanıklıyken aynı zamanda yeterli kas kütlesine sahip olmayabilir.İşte bu sebeple zihin egzersizleri de beden egzersizleri gibi algılanmalıdır. Yani zihni kullanma biçimleri her birimiz için farklıdır.

Öğrenme performansımız tembel olduğumuzdan ya da konuya olumsuz yaklaşımımızdan değil, bu iki beceri arasındaki boşluktan dolayı bizi başarısız gibi yansıtır.

 

NÖROPLASTİTE

Nöroplastite beynimizin yaşanan duygular değişebilme yeteneğidir.Aynı zamanda öğrenme kapasitesini temsil eder.

Yapılan araştırmalar yaşımız kaç olursa olsun beynimizin öğrenme kapasitesinin geliştirilebilir bir potansiyeli olduğunu ortaya koymaktadır. Beynimizin bu gelişime açık potansiyeli biz onu doğru kullandıkça yeni yollar açıyor ve daha rahat öğrenmemizi sağlıyor. Brain Project çalışmalarının temeli işte budur.

Brain Project programlarına katılıp zihnimizin nasıl geliştirileceğini anlamaya hazır mısınız ?

Zihnimizle ilgili daha güçlü bir algı yaratmak sosyal-duygusal, dikkat, işitsel, görsel ve psiko-motor alanlarından geçiyor. Brain Project olarak çocuğunuzun bu alanlardaki güçlü ve zayıf yönlerini tespit edip becerilerine uygun programlar hazırlıyoruz. Brain Project Zihin Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz şey beynin karmaşık yapısını yalınlaştırıp çocuklarınızı daha iyi anlayabilmenizi sağlamaktır.

RANDEVU

Bilimsel test, program ve uygulama eğitimleriyle çocuklarımızın zihin gelişimlerini maksimum düzeye ulaştırmak ve topluma sağlıklı bireyler kazandırmak, onların sosyal ve öğrenim hayatlarında başarılı olabilmelerini sağlamaktır.

RANDEVU